O nás

Máme rádi dobré víno a chtěli jsme se dozvědět více o jeho výrobě, o způsobu pěstování a poznat lidi, kteří za tím vším stojí.

 
Absolvovali jsme sommeliérské kurzy ve Vinařském institutu, kde našim školitelem byl pan Ivo Dvořák, jeden z našich předních sommeliérů. Návštěvy degustací a cestování po vinařstvích doma i v zahraničí nás přivedly na myšlenku, představit dobrá vína i našim přátelům.
Rádi bychom Vás průběžně seznamovali s malými vinařstvími z Moravy, Čech a případně i ze zahraničí, formou sad 6 vín, která jednotlivá vinařství charakterizují. Jedná se o vína, která jsme sámi ochutnali, koupiil a rádi pijeme.
Vína vybíráme osobně u vinařů, kteří je vyrábějí. Rozloha jejich vinic je pouze několik hektarů. Hospodaří většinou v biorežimu nebo integrované produkci, šetrné k půdě a přírodě. Omezují používání chemických postřiků a chemické hnojení révy. Jejich vína vznikají co možná nejpřirozenějšími a nejšetrnějšími postupy, odrážejí terroir, místo svého původu a práci vinaře. Jedná se o produkce v malých šaržích několika set nebo jednotek tisíců lahví.
 
      Andrea a Zdeněk Dvořákovi
      Dobrý-ročník